Çocuk Animasyon Ekipleri

Çocukların hem bedensel hem de zihinsel gelişimini destekleyici nitelikte olan çocuk animasyon etkinlikleri çoğunlukla bu alanda eğitim almış uzman ekipler tarafından verilmektedir. Böylelikle çocukların daha bilinçli olarak bu etkinliklere katılımı sağlanmalı ve doğru öğrenme yeteneği desteklenmelidir. Çocuk animasyon ekipleri olarak adlandırılan bu grupta çocuk şef animatörü bu ekibin mimarı niteliğindedir.

Çocukların animasyon etkinliklerine full kapasite olarak katılım sağlamaları hususunda ikna kabiliyeti gösteren, etkinlikler kapsamında düzenlenen yarışmalara katılımı ve düzeni sağlayan bir şef özelliğindedir. Yine bu ekibin bir diğer parçası olan yardımcı çocuk animatörleri ise animasyon etkinlikleri boyunca çocukların yanlarında yer alarak oyunların zevkli bir şekilde sürdürülmesi adına şef animatörlere destek sağlayan kişilerdir.

Yardımcı çocuk animatörleri, çocukları motive ederek oyunların sürekliliğini sağlama, çocuklar ile birebir ilgilenme, dans gösterileri ve takım oyunlarında oyuncu konumunda olarak çocuklar ile aynı eğlencelerin tadını çıkarma gibi görevler üstlenmektedir. Nu animasyon ekipleri arasında oldukça önemi bir yere sahip olan oyun ablası ve abisi çoğunlukla kostüm kullanmaksızın animasyonlara destek katan kişilerdir.

Çocuklarla birebir ilgilenerek animasyon etkinliklerinde oluşacak sorunları ortadan kaldırırlar ve çocukların kaliteli zaman geçirmeleri için çocukların tüm oyunlarına eşlik ederler. Çocuk animasyonlarında en fazla ilgi odağı olan ekip arkadaşı kostümlü karakterler ve palyaçolardır. Çocuklara çeşitli çizgi film kahramanları ya da hayvan kostümleri eşliğinde etkinliklerde yardımcı olan bu kişiler çocuk animasyonlarının olmazsa olmazlarıdır.

Bu animasyon ekipleri arasında çocuklardaki enerjinin sürekliliğini sağlamak, etkinliklere eğlence katmak gibi görevler üstlenmekte olan maskot karakterler yer almaktadır. Bu karakterler değişik kostümlere bürünerek animasyonun canlı tutulması konusunda destek sağlarlar. Çocuk animasyonlarında oldukça sevilen bir etkinlik olan yüz boyama etkinliği de bu alanda profesyonelleşmiş kişiler tarafından çocuklara öğretilmektedir.

Bu nedenle animasyon ekibi arasında yer alan profesyonel yüz boyama animatörleri çocukların becerilerini geliştirmeleri alanında oldukça büyük destekler sağlamaktadır. Çocukların hayal güçlerini yansıtmalarını sağlayan bu ekip çalışanları boyama teknikleri hakkında öğrenim olanağı sağlamaktadır. Animasyon ekibinin bel kemiği olarak bilinen sunucu ise tüm etkinlik boyunca anlatım ve etkinlik aşamalarını yönetmekten sorumludur.

Çocuk Şef Animatörü

Çocuk şef animatörümüz çocuklarımızın mevcut aktivitelere en geniş şekilde katılımını sağlar, mümkün olan en üst düzeyde eğlenceli ve akıllardan kolay çıkmayacak bir günün mimarları olur. Düzenlenmesi muhtemel turnuvalara katılımı teşvik eder, yarışmaları planlar, yönetir ve şampiyonları belirler.

Mini Club – Yardımcı Çocuk Animatörleri

Yardımcı çocuk animatörler olarak da adlandırılırlar. Etkinlik süresince bütün oyunlar ve turnuvalarda çocuklarla beraber olup çocuk şef animatörüne destek verirler. Takımları oluşturur, kendi bulunduğu alandaki çocukların enerjisini yükseltir, şakalarla çocukların ilgisini çekerek onları eğlendirirler. Çocuk oyun köşelerinde çocuklarla keyifli zaman geçirirler; ayrıca Mini Disco sırasında ekip dansının bir parçası olurlar.

Oyun Abisi-Ablası

Oyun abi ve ablaları genellikle kostümsüz olarak animasyon yapan personellerdir. Çocuk şef animatörünün yaptığını daha az çocuk ile birlikte yaparlar.

Kostümlü Karakter ve Palyaçolar

Kostüm giyen bütün animatörlerdir. Çocuk Şef Animatörleri, Yardımcı Animatörler, Sosis Baloncu ve Yüz Boyamacı Animatörler etkinliklere kostümlü olarak katılabilirler.

Maskot Karakterler

Çeşitli maskot kostümleriyle etkinliğe katılıp, enerjiyi yükseltirler ve eğlenceli bir etkinliğin mimarı olurlar.

Profesyonel Yüz Boyamacı Animatörler

Çeşitli şekilleri özel üretilmiş su bazlı renkli boyalarla çocukların ve/veya yetişkinlerin yüzlerine resmeden kişilerdir. Yüz boyamacılar, hayalleri yüzlere yansıtırlar. Yüz boyama figürlerinin sınırları hayal gücünün sınırları gibidir…

Sosis Baloncu Animatörler

Rengarenk balonları kıvırarak mutluluğa dönüştüren animatörlerdir. Balon kıvırma sınırları olmayan, çeşit ve model zenginliği oldukça fazla bir etkinliktir.

MC (Sunucu)

Sunucular, etkinlik moderatörleridir. Etkinliğin akışını yönetir, planlamaları yapar, sahnede çeşitli oyunlar oynatırlar. Katılımcıların modunu yükseltir etkinliklere katılımı teşvik eder ve etkinliğin temposunu yönetirler.

Çocuk Oyun Köşesi

Çocuklar renkli masa ve mini taburelerden oluşan oyun köşesinde bir çocuk animatörü eşliğinde Legolar, boyama kitapları, oyun hamurları ve puzzle ile eğlenceli vakit geçireceklerdir.