Çocuk Oyun Konsept ve Kurgular

Çocuk animasyonlarının olmazsa olmazları arasında yer alan oyun konseptleri çocuklar için özel olarak kurgulanmış değişik aktivitelerin tamamını kapsamaktadır. Tamamen yaratıcılık ve hayal gücü odaklı üretilen bu çocuk oyunu konseptleri yaş gruplarına ve çocukların becerilerine göre çeşitlilik göstermektedir.

Çoğunlukla takım oyununa yatkın kurulan bu yarışmalar farklı konseptlerde ortaya koyulmaktadır. Çocuk animasyonlarının en eğlenceli ve heyecan verici oyun konseptleri arasında yer alan kayıp eşyaları bulma olarak adlandırılan avcılık konsepti çocukların heyecanla bir şeyler arayışına girmelerine sebep olmakta ve böylelikle düşünce gücünün gelişmesine destek sağlamaktadır. Çoğunlukla oyunların sonunda bir ödül konulması bu arayışı daha da heyecanlı kılmaktadır.

Çocuklara özel kurgulanmış olan bir başka konsept ise herkesi televizyonlara kilitleyen ve içerisinde birçok çeşitli zorlu parkurların yer aldığı Survivor yarışmasının çocuk versiyonu olan SurvivorKids’dir. Farklı birçok malzeme kullanılarak çocuklar için tasarlanmış olan zorlu survivor parkurları çocukların başarma duygusunu ve hayattaki zorluklarla mücadele etme hissini kazandırmaktadır. Böylelikle zorluklardan vazgeçmemeyi öğrenen çocuklar için survivorkids oldukça eğlence dolu bir konsepttir.

Resim alanında oldukça yetenekli ve doğası gereği resim yapmayı çok seven çocuklar için özel olarak kurgulanmış olan ve adını ünlü ressam Picassodan alan Picasso olmak adlı konsept çocukların özgürlüğünü en iyi kanıtladığı konseptlerden bir tanesidir. Sınırsız eğlencenin yanı sıra rengarenk renklere bürünen çocuklar hayal güçlerinin onları yönlendirmesi ile farklı birçok resim ve boyama çalışması gerçekleştirerek eğlenmeyi öğrenirler.

El becerisini ve düşünce gücünü destekleyici bir konsept olan balondan araba yapma konsepti ise çocukların zihinsel gelişimine oldukça büyük katkılar sağlamaktadır. Balondan yapılacak olan arabayı diğer çocuklarınkinden farklı tasarlamak isteyen çocuklar mutlak suretle düşünce gücüne başvuracaklarıdır. Böylelikle gelişen zihin onlara öğrenmenin kapılarını açmaktadır. Yaratıcılığı da tetikleyen bu kurgu eğlenerek öğrenmenin ta kendisidir.

Yalnızca havanın ittiği kuvvetle hareket edebilme özelliğine sahip bu balon arabalar yarıştırılarak kazanan çocuğun kendine olan güveni ile tanışması sağlanmaktadır. Böylelikle çocuklar için oluşturulan özel konseptler çocuk oyunlarını çeşitlendirmekte ve çocukların farklı aktiviteler ile eğlenmelerine olanak sağlamaktadır.

A) Hazine Avı – Korsanlar Kralı Olacağım!

Kaptan John’un kayıp hazinesi mavi derinliklerde yeni sahibini bekliyor. Birbirinden eğlenceli ve heyecan dolu yarışmalar kazananı belirleyecek. Yarışmaları kazanan tayfa hazinenin yeni sahibi olarak denizlere hükmedecek!

B) Survivor Kids – Burası Survivor Kids, Burada Her Şey Gerçek!

Birbirinden zor ve eğlenceli yarışmalarla Survivor’u miniklere getiren konsept, Survivor Kids!

C) Picasso Olmak – Her Çocuk Bir Picasso’dur.

Picasso, ünlü ressamlar denildiğinde akla gelen ilk isimlerden bir tanesidir. Geçtiğimiz yüzyıla damgasını vurmuş, kendisinden sonra gelen pek çok ressamı da etkisi altında bırakmıştır. Çalışmaları ile Kübizm akımının öncülerinden biri olmuş. Buna ek olarak, 20’li yaşlarında klasisizme yönelmiştir.

Bu etkinlikte  Picasso ile yolculuğa çıkıp, yaptıracağımız kübik çalışmalar ile Picasso’yu anlatıyoruz.

D) Balon Araba Yarışları – Arabanı Kendin Tasarla, Koş Yarışa!

Bilimi, analitik düşünce ve el becerisi ile geri dönüşümü bir araya getirerek, yaratıcılığı güçlendirecek verimli saatler yaşatırken, aynı zamanda unutlumayacak anılar oluşturmak için tasarlanmış bir etkinliktir.

Sadece havanın itme kuvveti ile gidebilen bir araba tasarlayarak,  her türlü atık malzeme kullanarak arabayı hareket ettirmeyi sağlamak konusunu içerir.

E) Çocuk Karnaval Oyunları – Artık Kasaba Kasaba Dolaşan Karnavallara İhtiyacınız Yok.

Birbirinden eğlenceli bir sürü Karnaval oyunuyla güzel bir gün sizleri bekliyor!

Çocuk Karnaval Oyunları:

 • Pinyata Etkinliği
 • Masa Langırtı
 • Eşeğe Kuyruk Takma
 • Karakter Devirmece
 • Connect 4
 • Roll Hole
 • Magnice
 • Halka Atışı
 • Flow
 • Çocuk Sumo
 • Dev Jenga
 • Twister
 • Teneke Kutulara Top Atışı
 • Koca Ayak Oyunu