Çocuk Tiyatrosu

Uzun yıllardır sahnelerde oynanan ve büyük bir keyifle izlenen tiyatrolar şimdilerde çocuk animasyon ekipleri ile birlikte çocuk tiyatrosu olarak sahnelerdeki yerlerini almaktadır. Çocukların ilgi odağı haline gelen ve büyük bir tutku ile izlenen çocuk tiyatrolarında tamamen çocukların sevdiği karakterler yansıtılmaktadır. Çocuklara eğlenirken öğrenmenin zevkini tattıran bu tiyatrolar genellikle büyük hayat derslerinin ilk başladıkları yerlerdir.

Çocukların sınırsız olan hayal dünyalarındaki ufku genişleten bu sanatsal çalışmalar, birçok ekipman kullanılarak canlandırılmaktadır. Çocuklara özel olarak hazırlanmış olan bu tiyatro senaryoları çocukların hayran oldukları malzemeler ile tamamlanmaktadır. Tiyatro sahnesinin dekorlarında kullanılan renkli balonlar, kuklalar, farklı kostümlere sahip maskotlar da çocukların ilgisini çeken malzemeler niteliğindedir.

Çocuk tiyatrolarına konu olan ve yıllardır çocuklarımıza mal olmuş pamuk prenses, külkedisi gibi masalların tiyatro sahnesinde canlandırılması çocukların bu hikâyeyiyaşamalarına ve kendilerini bu hikâyenin bir parçası olarak hissetmelerine olanak sağlamaktadır. Böylelikle hikâyeden ders çıkarmalarına ve eğlendikleri anda öğrendiklerini de anlamalarına sebebiyet vermektedir.

Çocuk tiyatrosunda oldukça önemli bir yere sahip olan kuklalarda çoğunlukla farklı müzikler kullanılarak ip yardımı ile hareket ettirilmekte ve seslendirilmektedir. Çocuklara da tiyatro yapabilme imkânı sunmakta olan bu etkinlikler müzikal çocuk tiyatrosu şeklinde düzenledikleri sanatsal etkinlikler ile farklı kostümlerle sahnede yerini alan çocukların kendilerini bu alanda geliştirmesine ve eğlenmesine olanak sağlamaktadır.

Çocukları sanatsal olarak işlemek ve sanatı sevmelerini bu alanlara yetenekleri olanların keşif edilmesi ve bu alanlara yönlendirilmesi gibi nedenler ile kurulan çocuk tiyatroları gelişim alanında oldukça büyük faydalar sağlamaktadır. Gülüp eğlendirirken bir yandan da eğitip öğreten bu tiyatrolar alanında uzman çocuk animasyoncuları tarafından hazırlanmaktadır.

Böylelikle tamamen çocuklara özel olarak hazırlanan bu etkinlik çocukların mutluluğuna mutluluk katmaktadır. En sevilen çocuk müzikalleri ile birleşerek oynanan bu tiyatro oyunları uzun süre çocukların hafızalarında yer almaktadır. Sahnenin hazırlanmasından, tiyatronun konusunda kadar birçok alanda çalışma gösteren animasyon ekibi çocukların duygu ve düşüncelerine uygun nitelikleri göz önünde bulundurmaktadır. Bu nedenle daha çok kuklaların ön planda olduğu çocuk tiyatroları çocuklar tarafından büyük bir zevkle seyredilmektedir.

Tiyatronun En Saf ve Keyifli Hali, Çocuk Tiyatroları 

Çocuk tiyatroları çocuklara eğlenirken öğrenme fırsatı sunar ve hayal dünyalarını genişletir. Balonlarla, kuklalarla, maskotlarla veya oyuncularla; neyle yapılırsa yapılsın çocuk tiyatroları çocukların hafızalarında uzun süre yer eder ve onlara sınırsız bir hayal gücünün kapılarını aralar.

Çocuk Tiyatrosu Hizmetlerimiz:

Kukla Tiyatrosu

Müzikal İpli Kukla Tiyatrosu

İnteraktif Masal Tiyatrosu

Balon Kukla Tiyatrosu

Müzikal Maskot Tiyatrosu

Müzikal Çocuk Tiyatrosu