Art Painting

Sanatsal işçiliğin kâğıt üzerinde aktarılması olayına art painting adı verilir. Genç yaşlı demeden herkesin yapabileceği sanatsal etkinlikte diyebiliriz. Renklerin nesnelerin ve hatta eşyaların bile en güzel şekilde kâğıt üzerinde buluşmasıdır. Özellikle çocuklarla airypainting yapmak hem zamanının en güzel şekilde değerlendirme hem de beyinsel gelişimine katkı sağlar.

Art painting yapmanın birçok yolu vardır. Bunlar çocuklarınızın hem el becerisini hem de içerisindeki sanat ruhunu çıkarmış olacaktır.  Bir limonu, elmayı ya da bir cevizi boyaya batırarak hayal gücünüzü yaratmayı sağlar. Meyvelerin ve sebzelerin şekillerini kâğıt üzerinde baskılayarak sanatsal ruhunuzu dışarıya çıkarmayı sağlar. Art painting birçok çeşidi vardır. Sınır tanımayacak kadar geniştir. Boyları su üstünde hayal gücünü canlandırarak kâğıt üzerinde buluşturabilirsiniz.

Ebru sanatı hem zihinsel hem de el becerilerini geliştirme olanağın sunar. Art painting etkinliğinin en önemli sanatsal parçasıdır diyebiliriz. Dilerseniz çocuklarla matematiksel şekillerle kâğıt üzerine yansıtabilirsiniz. Böylelikle çocuklar matematiğe bakış akışı değişir. Sevmeye başlamasını sağlar. Bu sanatı her alanda kolaylıkla uygulayabilirsiniz.  Eşya üzerinde dahi uygulamanız kolaydır. Örneğin şemsiyelerin renginden sıkılmış iseniz çocuğunuzla isteğiniz renklerle boyama yapabilirsiniz. Görsel tekniği gelişmiş olacaktır.

Genelde anasınıflarında ve kreşlerde uygulansa da artık eğitim merkezlerinde de yerini aldı. Çok eğlenceli ve eğitici olmasından dolayı küçük demen herkesin sanatsal ruhun çıkarılması sağlanır. Bilmediğiniz yönlerini zaman kaybetmeden öğrenmeye yardımcı olur. Hiç malzeme gerektirmeyen küçük Mevlalarla birçok sanat ruhunu yansıtma imkânı sunuyor. Sadece bir kâğıt ve renklerden ibarettir. Art painting sayesinde beyin gelişimine katkı sağlıyor. Çocuğunuzun bilmediğiniz yönlerini görmeyi sağlar.

Atacağınız ya da kullanmadığınız bir eşyayı renklerle buluşturarak daha estetik bir görünüm kazandırmayı sağlıyor. Her bir sanatsallığın ayrı kurs atölyesi vardır. Her çizim yapılacak veya sanatsal ruhunuzu yansıtacak resimlerin kullanım malzemeleri ve kullanılan boya türleri farklılık gösterir.

Örneğin art painting bir çeşidi olan ebru sanatı yapılacak ise ebru atölyesinde ebru yapılacakların malzemeleri vardır. Su üzerinde yapıldığı için tepsi, boya ve fırçanın buluşmasıyla yapılan bir resim şeklidir. Böylelikle ruhunuzu ve hayal gücünüzü sınırsız kullanmanızı sağlar.

Sepetinden Taze Sebze-Meyve ile Çanta Boyama Atölyesi

Şemsiye Boyama Atölyesi

Ebru Atölyesi

Köpüklü Ebru Atölyesi

Picasso Olmak-Kübik Vitray Atölyesi

Mini Tuval Boyama Atölyesi