Art Painting

Sanatsal işçiliğin kâğıt üzerinde aktarılması olayına art painting adı verilir. Genç yaşlı demeden herkesin yapabileceği sanatsal etkinlikte diyebiliriz. Renklerin nesnelerin ve hatta eşyaların bile en güzel şekilde kâğıt üzerinde buluşmasıdır. Özellikle çocuklarla airypainting yapmak hem zamanının en güzel şekilde değerlendirme hem de beyinsel gelişimine katkı sağlar.

Art painting yapmanın birçok yolu vardır. Bunlar çocuklarınızın hem el becerisini hem de içerisindeki sanat ruhunu çıkarmış olacaktır.  Bir limonu, elmayı ya da bir cevizi boyaya batırarak hayal gücünüzü yaratmayı sağlar. Meyvelerin ve sebzelerin şekillerini kâğıt üzerinde baskılayarak sanatsal ruhunuzu dışarıya çıkarmayı sağlar. Art painting birçok çeşidi vardır. Sınır tanımayacak kadar geniştir. Boyları su üstünde hayal gücünü canlandırarak kâğıt üzerinde buluşturabilirsiniz.

Ebru sanatı hem zihinsel hem de el becerilerini geliştirme olanağın sunar. Art painting etkinliğinin en önemli sanatsal parçasıdır diyebiliriz. Dilerseniz çocuklarla matematiksel şekillerle kâğıt üzerine yansıtabilirsiniz. Böylelikle çocuklar matematiğe bakış akışı değişir. Sevmeye başlamasını sağlar. Bu sanatı her alanda kolaylıkla uygulayabilirsiniz.  Eşya üzerinde dahi uygulamanız kolaydır. Örneğin şemsiyelerin renginden sıkılmış iseniz çocuğunuzla isteğiniz renklerle boyama yapabilirsiniz. Görsel tekniği gelişmiş olacaktır.

Genelde anasınıflarında ve kreşlerde uygulansa da artık eğitim merkezlerinde de yerini aldı. Çok eğlenceli ve eğitici olmasından dolayı küçük demen herkesin sanatsal ruhun çıkarılması sağlanır. Bilmediğiniz yönlerini zaman kaybetmeden öğrenmeye yardımcı olur. Hiç malzeme gerektirmeyen küçük Mevlalarla birçok sanat ruhunu yansıtma imkânı sunuyor. Sadece bir kâğıt ve renklerden ibarettir. Art painting sayesinde beyin gelişimine katkı sağlıyor. Çocuğunuzun bilmediğiniz yönlerini görmeyi sağlar.

Atacağınız ya da kullanmadığınız bir eşyayı renklerle buluşturarak daha estetik bir görünüm kazandırmayı sağlıyor. Her bir sanatsallığın ayrı kurs atölyesi vardır. Her çizim yapılacak veya sanatsal ruhunuzu yansıtacak resimlerin kullanım malzemeleri ve kullanılan boya türleri farklılık gösterir.

Örneğin art painting bir çeşidi olan ebru sanatı yapılacak ise ebru atölyesinde ebru yapılacakların malzemeleri vardır. Su üzerinde yapıldığı için tepsi, boya ve fırçanın buluşmasıyla yapılan bir resim şeklidir. Böylelikle ruhunuzu ve hayal gücünüzü sınırsız kullanmanızı sağlar.

Art Painting Hangi Becerileri Geliştirir

Çocukların zihinsel ve fiziksel olarak gelişimlerine katkı sağlamak için yapılabilecek onlarca etkinlik bulunuyor. Onların dünyalarına yeni deneyimler katmak ve yeni şeyleri keşfetmelerini sağlamanın yanı sıra o anda duydukları mutluluğun tarifi yok. Her keşifleri ile ufukları da genişliyor ve kendilerini daha da mutlu hissediyorlar.

Bu aynı zamanda onların kaliteli ve öğrenerek zamanlarını değerlendirme olanağı sunuyor. Kendilerinin yaptığı çizimler, eserler, resimler ile becerileri de gelişiyor ve özgüven kazanmalarını sağlıyor. Renklerin cümbüşü ile hayal güçleri de oldukça gelişiyor. Çocukluğumuzdan beri yaptığımız patatesle giysi boyama etkinliği artık anaokullarında ve değişik okullarda da yapılmaya başlandı. Art Painting adı verilen bu etkinlik bambaşka dünyaların kapılarını onlar için aralıyor.

Art Painting Nedir?

Art Painting, rengarenk boyaların nesnelerle birleşerek kağıt üzerine aktarılması etkinliğidir. Burada amaç meyve, sebze ve farklı objelerin boyanarak yeni eserler oluşturmasıdır. Küçücük yaşlardan itibaren yapılan bu etkinlikle hem hayal dünyaları genişliyor hem de yeni şeyler öğrenebiliyor.

Anaokulu, kreş ya da okullarda yapılabildiği gibi evlerde de kolaylıkla yapılan bu etkinlikle çocuklar hem kaliteli zamanlar geçirebiliyor hem de aile veya arkadaşlarıyla eğlenceli bir aktivite yapma fırsatını da bulabiliyorlar. Ayrıca ebru sanatı da onlar için oldukça keyifli bir etkinliktir. Su, boya ve fırçayla yapılan bu etkinlik de onların hayal güçlerini oldukça geliştirmektedir.

Sepetinden Taze Sebze-Meyve ile Çanta Boyama Atölyesi

Şemsiye Boyama Atölyesi

Ebru Atölyesi

Köpüklü Ebru Atölyesi

Picasso Olmak-Kübik Vitray Atölyesi

Mini Tuval Boyama Atölyesi