Çocuk Gelişim Atölyeleri

Aile ve çocuklar için özel olarak geliştirilen çocuk gelişim atölyeleri sayesinde hem sizler hem de çocuklarınız eğlenerek kaliteli vakitler geçirebilirsiniz. Çocuklarınızın küçük yaşlardan itibaren eğitilmesini istiyorsanız yaşadığınız şehirlerdeki atölyelere boş vakitlerinizde gidebilirsiniz. Çocukların ilk sosyal, psikolojik ve fiziksel olarak gelişimlerinin yapıldığı yerlerdir. Günümüz çocukları daha çok tablet ve telefonlarda vakit geçirmek yerine bu atölyelerde hem hoş vakitler geçirip, hem de zekâ gelişimi ve el becerilerine yatkınlıkları artabilir.

Ebeveynler olarak gününüzün boş vakitlerinde çocuklarınız ile beraber sizler de atölyelere gidebilirsiniz. Çocuğunuzun yanında olmanızı bilmek kendisine daha özgüven sahibi olmasını sağlayacaktır. Çocuklarınız eğlenceli aktiviteler sayesinde daha somut düşünebilme yeteneğine sahip olacaklardır. Okulların dışında boş zamanlarda ya da yaz tatillerinde çocuklarınızı götürebilirsiniz. Yapılan aktiviteler, sohbetler de çocukların duygusal açıdan da gelişimlerini güçlendirecektir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma içerisinde yapılan etkinlikler ile küçük yaşlardan itibaren paylaşma duygularını benimseyeceklerdir.

Temel amaçlardan biri öğrenmek üzerine kurulmuştur. Çocukların her konuyu daha erken kapsaması sağlanır. Soyut olan fikirleri kapsarlar ve somutlaştırabilirler. Duyu gelişim atölyeleri, mutfak atölyeleri, drama atölyeleri ve birçok çeşidi bulunan bu atölyelerden çocuğunuz hangisine gitmek istiyorsa ona yollamalısınız. Çocuğunuzun kararlarına saygı duymak bu durumda en önemli konulardan biri olacaktır. Yapılan etkinlikler okullardaki gibi çocuk-öğretmen ilişkisi içerisinde yapılır. Çocuklarla yakından ilgilenmek öğrenmeleri açısından daha faydalı olacaktır. Eğitimleri veren kişiler işlerinde uzmanlaşmış öğretmenlerdir.

Zekâ geriliği ya da herhangi bir rahatsızlığı olan çocukların da burada gelişimlerinin yapılması mümkündür. Her çocukla özel olarak ve ayrı ayrı ilgilenilir. Yapılan etkinlikler sayesinde çocukların motor gelişimleri de ilerleyecektir. Sanat ile ilgilenen çocukların bütün hayatları boyunca her konuda daha olgun düşündükleri görülüyor.

Sosyal dayanışma içerisinde yapılan aktiviteler sayesinde çocuklar farklı kişilerin fikirlerine de saygı duyulması gerektiğini öğreniyor. Çocuğunuz ile ilgili bütün fiziksel ve psikolojik gelişimlerini yakından takip etmek için atölyelerde geçirilen zamana sizler de dâhil olabilirsiniz. Çocuk sahibi olan annelerin bu konu üzerinde detaylı araştırmalar yaparak çocuklarını gelişim atölyelerine yollayabilir ve geleceklerini daha aydınlık hale getirebilirler.

Çocuk Gelişim Atölyeleri Hangi Becerileri Geliştirir

Çocukların aileleriyle birlikte keyifli, eğlenceli, kaliteli ve keşfederek öğrenmelerini sağlamak amacıyla kurulan bu atölye onların boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için kurulmuştur. Günümüzde artık aileler çocuklarını küçücük yaşlardan itibaren eğitime yönlendirmeye başladılar. Ve bu noktada sadece okulda ya da evde değil farklı kurslar ve atölyelerle de onların gelişimlerini desteklemektedirler.

Bu atölyeler sayesinde çocukların, ruhsal, beyinsel ve fiziksel anlamda oldukça iyi yönde gelişim gösterdikleri gözlemlenmiştir. Keşfederek ve deneyimleyerek öğrenme sayesinde çocuklar görerek, dokunarak, kendileri yaparak farklı deneyimler kazanabiliyorlar. Ayrıca etkinlikler sırasında yaşıtlarıyla bir arada olmak onların sosyalleşmesini sağlamakta ve paylaşma duygusunu benimsemelerini sağlayacaktır. Her etkinlik ayrıca onların dünyasını genişletmelerine, ufuklarının açılmasına yardımcı olacaktır.

Atölyelerin Faydaları Nelerdir?

Bu atölyelerin kurulma amacı öğrenmektir. Soyut ya da somut fark etmeksizin her konuyu çok daha erken öğrenmeleri ve keşfetmeleri sağlanmaktadır. Resim, müzik, drama, mutfak ya da kukla yapımı hangi atölye olursa olsun çocuğun fikirleri ve isteklerine göre yazdıracağınız bir atölye onların daha fazla severek öğrenmelerini sağlayacaktır. Bu aynı zamanda onların ileride yapacakları tercihlerde kendi özgüvenlerinin oluşmasına da olanak sağlayacak denilebilir.

Sağlıklı bir çocuk kadar zekâ anlamında bazı rahatsızlıkları olan çocuklar da bu etkinliklere katılabilir ve gelişmelerine artılar katar. Ayrıca eğitmenlerin onlarla özel olarak ilgilenmesi çok daha rahatlamalarını ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlayacaktır.

Çocuk Kahkaha Yogası

Çocuk Zumbası

Çocuklarla Mindfullness

Jonglörlük ve Denge Atölyesi

Sihir Atölyesi

Çocuk Yogası

Karikatür Atölyesi