Craft Works Atölyeleri

Bu atölyede el becerileri konuşulur.   Bir cansız nesnelere hayat verirsiniz. Burada tamamen hayal gücü konuşulur. Bir damağa bir ağız, göz, burun ekleyerek canlandırarak oyunculuğunuzu açığa çıkartmaya başlarsınız.  Bir balondan neler çıkarabileceğiniz bu atölyede görmeniz mümkündür. Eğitmenler tarafından bir balona bile nasıl hayat verilebileceğiniz burada görmeniz mümkündür.

Küçük balonları birleştirerek el, ayaklar, göz, ağız ve burun birleştirildikten sonra seslendirme yaparak bol kahkahalı saatler geçirebilirsiniz. Bu atölyenin temel amacı el becerilerini geliştirerek oyunculuk yeteneklerini ortaya çıkarılması amaçlanır. Çocuklar bu atölyede çok eğlenecekler. Tahta parçalarını birleştirerek kukla yaparak oyunculuklarını buluştururlar. Bu atölye sayesinde çocuklarınızın dikkat dağınıklığını ortadan kaldıracaktır.

El becerilerini geliştirerek değişik fikirler sunmasına katkı sağlayacaktır. Ayrıca tiyatroya ve sinemaya da katkı sağlayacaktır. Kim bilir beklide bu atölye sayesinde geleceğin sanatçıları da yetiştirilmiş olunur.  Kartonlardan bir kelebek, uçak ve araba yapmanız mümkündür. Craft Works atölyeleri sanatta sınır tanımaz.

Bir kâğıt parçasından bir kukla, bir hayvan ya da bir bitki yapmanızda mümkündür. Bir tabağın üzerine sanatsal dokunuşlar yapmanız mümkündür. Bunu nasıl yapmanız ve neye göre tasarlamanız size bağlıdır. İşte bu atölyede bunu nasıl yansıtacağını göstererek sanatsal ruhunuzu ortaya çıkarmanızı sağlar. Bir plastik tabağı boyarsınız üzerine taşlar ve kumları yapıştırarak bir zemin hazırlarsınız.

Bu zeminin üzerine iplerle bitki yapıp daha sonra balık çizilir. Böylelikle ev yapımı bir akvaryumunuz olmuştur.  Cart Works atölyesi ilk başlarda okullarda iş eğitim derslerinde başlayarak ortaya çıkmıştır. Daha sonra ana sınıfı ve kreşlerde çocukların dil ve zekâ gelişimine katkı sağlandıktan sonra bunun üzerinden çalışmalar başladı.

Birçok yerlerde küçük merkezli atölyeler açıldı. Bu atölyelerin en çok avantajı çocukların el becerilerini geliştirmenizi, sağ ve sol beyini kullanılmasına yarar sağladığı görüldü.  Bu atölyede çocuklar hem eğleniyor hem de bilgilerine bilgi katıyorlar. Yaptıkları ve hazırladıkları kuklaları birbirleriyle oynayarak hayat veriyorlar. Bu çalışmaları velilere sunarak çocuklarının beceri yeteneklerini de görmesi sağlanılıyor. Ayrıca bu atölyede kullanılmayan ipleri bir top haline getirilerek bir süs olması sağlanır.

Craft Works Atölyeleri Hangi Becerileri Geliştirir

Hayal gücünün el becerileri ile buluştuğu bir etkinlik olan Craft Works, bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor. Renklerin objelerle buluşmasının yanı sıra farklı objelerin bir araya getirilerek yepyeni nesneler ortaya çıkmasını da sağlıyor. Ayrıca yapılan oyuncak ya da nesnelerin canlandırıp oyunculuk yönünüzü keşfetmenizi de sağlıyor.

Bir nesneden farklı neler yapabileceğinizi görürken hem eğlenceli zamanlar geçirebilir hem de hayal gücünün sınırsızlığında yeni nesneler yapmanız mümkün. Özellikle çocukların çok keyif aldığı bu etkinlikte dikkat dağınıklığı sorunu ortadan kalkar ve ayrıca farklı nesnelerin birleşmesini gözlemledikçe kendilerini daha geliştirme fırsatını bulabilirler.

Bu Atölyede Neler Var?

El becerilerin yanı sıra beyinsel becerilerinin de gelişmesiyle çocuklar kendilerini her anlamda geliştirebilirler. Kâğıt parçasıyla yapılan bir kukla ya da bir oyuncak yapan çocuklar bunu kendileri yaptıkları için hem mutlu olurlar hem de manevi açıdan değerin ne olduğunu öğrenebilirler. Ayrıca yapılan kukla ile eğlenceli tiyatro gösterileri yaparak oyunculuk yetkinliklerini de geliştirme olanağı bulabilir.

Sınırsız sanat olarak adlandıran Craft Works çocukların istedikleri gibi eserler üretmesine, sanatı sevmesine ve eğlenceli vakit geçirmesine olanak sağlar. Hiç sıkılmadan saatlerce yapabilecek bu etkinlikte çocuklarının yaptığı eserleri gören ebeveynler de onların yeteneklerini ve becerilerini fark etme olanağını buluyorlar. Okul sonrasında evde de yapılabilecek bu etkinlik çocuk ve aile arasındaki iletişimin güçlenmesini de sağlıyor.

Dondurma Çubuğundan Köpek Yapım Atölyesi

Gökkuşağı Kalemlik Atölyesi

Hayvan Maskesi Atölyesi

İplik Küreleri

Müzik Aletleri-Ahşap Marakas Boyama

Origami Gemiler ile Kolaj Tablosu

Balondan Dev Hayvan Figürleri

Plastik Tabaktan Domuzcuk Atölyesi

Quilling Palyaço Atölyesi

Renkli Karton Evler Atölyesi

Resim Yap Fener Olsun

Sevimli Hayvan Şapkaları

El İzi Maske Atölyesi

Balondan Sevimli Kocaman Karakterler

Emoji Maskeler

Quilling Atölyesi

Karton Tabağa Akvaryum Yapım Atölyesi

Sarkaç Yapımı