Sanat ve Etkinlik Atölyeleri

Bazen monoton hayatın dışına çıkmak ve farklı etkinliklere katılmak gerekir. Her yaştan insan, bu gibi farklılıklara ihtiyaç duyabilir. Özellikle sanatsal etkinlikler oldukça dinlendirici ve stresi azaltıcı bir etkiye sahiptir. Sanat ve etkinlik atölyelerinin çocukların yaratıcılığını geliştirici bir etkisi de vardır. Zamanla sanata ilgi duymaya ve içlerinde yatan yeteneği keşfetmeye başlarlar. Zamanla çocuğun ilgi duyduğu alana göre değişiklikler yapılabilir.

Çocukları oyalamak ve onların geçirdikleri vakitten keyif almasını sağlamak bazen zor olabilir. Her zaman oyuncak almak çözüm olmayacağı için anne ve babalar bu gibi sanatsal etkinliklere yönelmelidir. Bu gibi atölyeler özellikle yetenekli çocukları keşfetme konusunda çok iyidir. Üstelik zekalarını geliştirici etkisi vardır. Küçük yaştaki çocuklar bu gibi etkinliklerle enerjilerini doğru yere yönlendirmiş olurlar. Gelecekteki yaşamlarında da boş vakitlerini nasıl değerlendireceklerini daha iyi bilirler.

Eğlenceli kurabiyeler yaparak, terrarium hazırlayarak, kupalara karikatür çizerek son derece eğlenceli vakit geçirirler. Üstelik ekrandan uzak kaldıkları için faydalı etkinlikerden de zevk alabildiklerini keşfederler. Seramik heykel atölyesi, origami atölyesi ve monogram harf ayölyesi ise çocukların el becerilerini geliştirmeye büyük katkı sağlar. Atölyelerin en büyük avantajı, öğretirken eğlendirmesidir. Çünkü çocuklar sıkıcı aktivetelere asla devam etmek istemezler. Çocuklar için düzenlenen etkinliklerin ve atölyelerin mutlaka çocukların ilgisini çekecek şekilde dizayn edilmesi gerekir.

Ayrıca renkli mum yapımı, uçurtma yapımı, tornada küp yapımı, kurdeleli takı yapımı gibi farklı etkinliklere de yönelebilirler. Çocukların ilgi alanlarını bulmaları bazen kolay olmaz. Bu gibi atölyeler, ilgi alanlarını bulmalarına da destek olur. Ayrıca var olan yeteneğin daha küçük yaşlardayken keşfedilmesini ve geliştirilmesini de sağlamış olur.

Cam üfleme sanato, konsept kağıt robot atölyesi, sosis balon katlama atölyesi gibi çocukların ilgisini çekecek farklı atölyeler de bulunur. Farklı yaş gruplarından çocuklar katılım sağlayabilir. Özellikle çocuklarının kaliteli vakit geçirmesini isteyen fakat ne yapması gerektiğini bir türlü bulamayan aileler için önemlidir. Çeşitli atölyeler ile çocukların eğlenirken öğrenmesi ve kendilerini geliştirmeleri sağlanır. Kaliteli vakit geçirmek anlamında anne ve babaları oldukça rahatlatan atölye çeşitleri vardır.

Sanat Ve Etkinlik Atölyeleri Hangi Becerileri Geliştirir

Günün karmaşasından uzak kısa bir mola ya da kendinize bir ödül diyebileceğiniz bu etkinlik hemen her yaş grubuna hitap ediyor. Çocuklar ve aileler bir arada olabileceği gibi bireyler tek başlarına da bu etkinliğe katılabilirler. 

Sanatı sevmeye, sanatla iç içe bir aktivite yapmaya ve bunları stresten arınarak yapmaktan çok daha eğlenceli ve keyifli bir etkinlik olarak tanımlanabilir. Bu aktivite aynı zamanda çocukların yaratıcılığını geliştirir ve sanatı tanımalarını ve sevmelerini de sağlamaktadır. Her ne kadar sanata ilgi duyup keyifli zamanlar geçirse de sonrasında bu etkinliğin dışında farklı etkinliklere ilgi duyan çocukların sayısı da azımsanamayacak kadar çoktur.

Sanat ve Etkinlik Atölyelerinde Yer Alan Etkinlikler

Tiyatral gösteriler, pandomim ve bunun gibi etkinliklerin yanı sıra nesnelerin sanatla buluşması da aktiviteye ayrı bir anlam katıyor. Son yılların gözdesi terrarium, kupa boyama, origami, farklı şekillerde mis gibi kokan şekilli kurabiyeler, kartondan hayvanlar, sosis balon, seramik ya da heykel yapımı yapılan etkinlerden bazılarıdır. 

Bunların dışında çocukların farklı şeyleri keşfedebilmeleri için uçurtma, mum ya da farklı tasarımlara sahip takı yapımı gibi onlarca etkinlikle kendilerini geliştiren çocuklar oldukça mutlu ve aynı zamanda aileleri ile birlikte zaman geçirmenin keyfini de yaşayabiliyor. Birçok uzmanın kaliteli zaman dedikleri kavram da tam da bu aktiviteleri yönlendiriyor.

Çiçek Yetiştirme Atölyesi

Çocuk Oyun Atölyesi

Çocuklara Terrarium Atölyesi

Rüzgar Gülü Atölyesi

Tornada Küp Yapımı

Tütü Etek Atölyesi

Uçurtma Atölyesi

Karton Tezgahtan Dokuma Atölyesi

Konsept Kağıt Robot Atölyesi

Kupa Karikatür Atölyesi

Kurdeleli Takılar Tasarım Atölyesi

Origami Turna Dönence Atölyesi

Origami Atölyesi

Renkli Mum Yapımı Atölyesi

Airigami(Sosis Balon Katlama) Atölyesi

Eğlenceli Kurabiyeler Atölyesi

Cam Üfleme Sanatı

Filografi Atölyesi, Duvar Saksısı

Seramik Heykel Atölyesi

Monogram Harf Atölyesi