Ateş ve Işık Gösterileri

Tüm gösteri performans sanatları içinde, ateş ve ışık gösterileri etkileyiciliği açısından ön plandadır. Tam anlamıyla bir görsel şölen yaşanır ve bu sırada çeşitli ışık gösterilerinden ya da ateşten faydalanılır. Hem doğal ateş hem de led ışık bu gösterilerin zeminini oluşturur. Keyifli anlar yaşanırken, insanlar uzun süre daha bu gösterilerin etkisi altında kalırlar.

Estetik ve görsellik insanlarda olumlu duyguların gelişmesine yol açar. Kaliteli zaman geçirme isteği olan kişiler için daha caziptir. Ateşin ve led ışıkların etkileyiciliği sayesinde gösteriler çok daha büyüleyici bir hale gelir. Sanatçılar ve izleyiciler açısından keyifli anlar yaşanır. Gösteri performans sanatlarının tamamında olduğu gibi ateş ve ışık gösterilerinde de akıcılık ve canlılık önemlidir. İnsanlar sahnedeki enerjiyi, kendi içlerinde de hissetmeyi beklerler.

Ateş ve ışık gösterilerinden bir tanesi Fire Poi Show’dur. Gerçek ateş kullanılır ve izleyicilerde güzel bir etki oluşturur. Ateş gösterileri yüzyıllardır uygulanan ve günümüze kadar gelen gösterilerdir. Karanlık bir gecede ateş gösterisi izlemek, estetik ve görsellik açısından en üst noktadır. Ateş hem doğallığı hem de yakıcılığı yansıtır. Gösteri sanatçısının ateşle birlikte yaptığı hareketler, müzikle de birleşince ortaya inanılmaz anlar çıkar.

Ateş kaberesi de yine ateş eşliğinde yapılan bir gösteridir. Bu kez ateş gösterisine müziğin yanında dans da eşlik eder. Sanatçılar ateş eşliğinde gösterilerini izleyicilerine sunarlar. Bu enfes gösterinin etkisinden çıkmak ise kolay kolay mümkün olmayacaktır. Günlük hayatın sıradanlığından uzak olan bu gösteri türleri, sizleri kısa süreliğine de olsa alıp başka diyarlara götürür. Bu büyüleyici dünya, oldukça keyifli ve eğlencelidir.

Led Poi Show da yine ateş ve ışık gösterilerinden bir tanesidir. Buradaki farklılık ateş yerine led ışıkların kullanılmasıdır. Led ışığın özelliği gözü yormaması ancak görsel açıdan hoş durmasıdır. İzleyiciler led ışıklar eşliğinde hareketlerini gerçekleştiren sanatçıları izlerler. Bu gösteriye müziğin eşlik etmesi ise daha kaliteli görünmesini sağlar. Gösteri sanatlarının neredeyse tamamında müzikten yararlanılır. Böylece izleyiciler gösteriden çok daha fazla keyif alırlar. Ateş ve ışık gösterileri de yine izleyicilerin hayranlıkla seyredeceği gösteriler arasındadır.

FİRE POİ SHOW

ATEŞ KABARESİ

LED POİ SHOW