Dans Ekipleri

Hayatının ritmini yakalamak bazen zor olabilir. Ancak bu ritme ayak uydurmak, hatta ritme kendimizi bırakmak yapılacak en doğru iştir. Dans ekipleri, dansın ve müziğin birleştiği özel anlar sağlar. Bu ekipleri izleyerek tüm stresinizi üzerinizden atabilir ve hayata daha olumlu bakabilirsiniz. Dans gösterilerini izlemek, hem son derece eğlencelidir hem de ruhu dinlendirici bir etkisi vardır.

Dans ekipleri farklı dans kategorilerinde kurulmuştur. Herkesin zevki ve istekleri farklı olduğu için, farklı dans türlerine ilgi duyması da gayet normaldir. Farklı danslara farklı müzikler eşlik eder. Örneğin bir tango müziği ile bir folklor müziği birbirinden son derece farklıdır. İnsanlar dans gösterisini izlerken aynı zamanda müziği de dinlerler ve müziğin ritmine kendilerini kaptırırlar.

O nedenle gösteri türleri içerisinde dans en çok talep toplayan ve en çok sevilendir. Oryantal dans show, Roman dans show ve folklorik danslar, içinde bulunduğumuz coğrafyaya uygun ve kültürümüzün zenginliğini gösteren dans türleridir. Folklorik dans içinde Kafkas, Karadeniz, Roman ve Zeybek gibi alt türler de bulunur. İnsanlar daha otantik ve eskiye dönül dans türlerine meraklı olup, bu dans türlerinden birini izlemeyi seçebilir.

Dans ekibini izlemek, bireysel yapılan bir dansı izlemekten en çok daha eğlencelidir. Hangi dans türü olursa olsun, bir ekiple birlikte yapıldığı zaman, izlemek daha eğlenceli hale gelir. Akrobasi ve ritmik jimnastik de yine diğer dansçılarla bir arada yapılır. Esneklikleriyle ve birbirleriyle olan uyumlarıyla herkesin beğenisini toplayan dansçılardan oluşur. Dans ekipleri bu gibi farklı dans türlerine göre gruplandırılır. Yapılan dans türü ne olursa olsun, ortamı kolayca ısıtır.

Salsa, samba, tango gibi dans türleri daha çok batı kültürünü yansıtan ve ülkemizde de ilgiyle karşılanan dans türleridir. Salsa ve tango kadın-erkek eşli olarak yapılırken samba grup halinde yapılan bir danstır. Sambanın hareketliliği ile birlikte oldukça eğlenceli bir gösteri izlemiş olursunuz. Samba müziklerinin hareketliliği ve eğlenceli yanı ruhunuza da yansır. Kendinizi çok daha iyi hissederek hayatınıza devam edersiniz. Çeşitli etkinliklerde ve organizasyonlarda bu gibi dans ekiplerinin gösterine ihtiyaç duyulabilir.

TANGO DANS SHOW

ORYANTAL DANS SHOW

ROMAN DANS SHOW

FOLKLORİK DANS: Kafkas, Karadeniz, Roman, Zeybek

HALK DANSLARI: Roman, Halay, Karadeniz, Zeybek, Oryantal Grup, Misket, Teke

DJ & DANS PERFORMANSI

REVUE CABARET SHOW

HİNT DANS SHOW

BREAK DANCE & HİP HOP

HOOPEN CİRCLES / HULAHOOP DANCE SHOW

LASTİK KIZ / AKROBASİ ve RİTMİK JİMNASTİK SHOW

SAMBA DANS SHOW

SALSA DANS SHOW