Kurumsal Animasyon Etkinlik Fikirleri

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile artık hayal güçleri kapsamında bir dünya vardır ki bu da animasyon dünyasıdır. Çocuklar bu kapsamdaki her etkinlikten keyif alırlar. Animasyon etkinlikleri genel olarak hemen her yerde aktif bir şekilde yapılabilir, buna anaokulları ve okullarda dahildir. Bu etkinlikler çocukları hem eğlendirir hem de bilinçaltlarına katkıda bulunur. Bu tür etkinlikler aynı zamanda çocuğun sosyalleşmesinde, paylaşımcı bir birey olabilmesinde büyük katkılar sağlar. Bu hayal dünyasında çocuk hem eğlenir hem öğrenir hem de kendini yetiştirir.

Kurumsal anlamda yapılan animasyon etkinliklerinde amaç verimli bir geri dönüşüm sağlamaktır. Çocuklara uygun seçilen aktiviteler ile, çocuklarla bire bir iletişim kurmakla bu adım atılmış olunur. Mutlu çocuklar için animasyonluk hizmeti profesyonellik ister ve bunun paralelinde kurumsal bir firma nezdinde aşama aşama ilerlemek en doğrusudur.

Okul öncesi eğitim yani ana okullarda özellikle ilk zamanlarda oyun grubu adı altında bir alıştırma dönemi vardır ki; bu dönem animasyon kapsamında çalışmaları içerir. Bu çalışmalar çocuğu hem eğlendirir hem de sosyal olmasını sağlar. Okul öncesi her kurumsal firmada bu etkinlikler çocuklarla doyasıya yaşanır. Animasyonun önemi çocuğa görsel ve işitsel açılardan katkı sağlar. Yani hem yapar hem de yaşar. Kazandığı beceriler doğrultusunda aldığı deneyimler ile çocuk her aktivite de bir üst düzeye çıkar.

Animasyon etkinlikleri, aynı zamanda sanatsal ayrıntılar içerdiğinden çocukları hem güler,hem mutlu olur, hem de düşündürür. Günümüzde artık özellikle okul öncesinde bu çalışmalar çok daha aktiftir. Çocuklar kendi yaş gruplarında bu etkinlikler ile kendileri için bir kazanım elde ederler. Kurumsal animasyon etkinlikleri profesyonel eğitim sistemleri içerisinde olmalıdır. Böylelikle adılan her adım çocuğun hayatında bir aşama demektir. Bu aşamalar ışığında çocukta kendinden eminlik, hayal gücü genişlemiş bir birey ortaya çıkarılmış olunur.

Animasyon etkinlikleri sayesinde çocuklarda yaratıcılık gelişir, göz ve el uyumu; fikir üretme yeteneği artar. Animasyon etkinlikleri aynı zamanda çocukların ilgisini çeken birtakım figürlerle renklendiğinden bu çok daha ilgi çekici hale gelir. Mesela bir yüz boyama etkinliği ile çocuk ilgisini çeken bir figürü ya da karakteri yüzlerine boyatırlar. Böylelikle hayal güçlerindeki, zihinlerinde yer alan her şey görülür hale yani somut hale gelecektir. Çocukların mutlu olması demek huzurlu olması demektir.

RUTİNİ BOZUN!

Kurumsal animasyon ve etkinlik fikirleri; çalışanlar arasındaki uyumu, iş birliği ve takım çalışmasını geliştiren ayrıca güven ortamı oluşturulmasını sağlayan son derece önemli hizmetlerdir. Çalışanların iş stresinden kurtulmasını sağlar ve çalışanlar bu şekilde ne kadar değerli olduklarını hissederler. Marka için değerinin farkına varan çalışanların motivasyonları yükselir, aidiyet duygusu gelişir.

Animasyon ve tiyatral etkinlikler; bir moderatör ve/veya animasyon ekibi eşliğinde yapılan yarışmalar, turnuvalar, oyunlar şeklinde gerçekleştirilebilir. Bu tür etkinliklerde çalışanlar bir takım olarak birlikte hareket etme kabiliyetlerini geliştirirler. Tiyatral  performanslar ise stresli bir dönemin tam ortasında çalışanların motivasyonunu yeniden kazanmasını sağlayabilir.

Bireysel etkileşimli etkinlikler hem çok ilgi gören hem de çok beğenilen birebir etkinliklerdir.

Relaxing etkinlikler ya da rahatlama etkinlikleri çalışanları masaj ve bakım gibi yöntemlerle rahatlamayı hedefleyen etkinliklerdir.

Bireysel hediyeli etkinlikler ise, etkinlik sonunda çalışanların ömür boyu saklanabilecek o güne dair bir hatıraya sahip olduğu etkinliklerdir.

Online Etkinlik Fikirleri

 1. Bilişsel Yönetim
 2. Düşünme Becerileri
 3. Kendin Yap Kendin Oyna
 4. Çizgi Roman
 5. Yazarlık
 6. Bilimsel Tasarım
 7. Dijital Oyunlar
 8. Evcil Hayvan Eğitimi
 9. Müze Günlükleri
 10. Mühendislik Uygulamaları
 11. Havacılık Bilimi
 12. Ritim
 13. Müzik
 14. Sanat Atölyesi
 15. Radyo Tiyatrosu
 16. Masal
 17. Okul Sonrası Drama Uygulamaları
 18. Çocuklar için Felsefe
 19. Robotik Kodlama
 20. Kriptoloji