Animasyon ve Tiyatral Etkinlikler

Animasyon gösterileri demek çocukların hayal dünyasına girerek kâh onların sevdikleri dizi karakteri olmak kâh hayvanların kullanılmasıyla keyif almalarını sağlamak demektir. Animasyon etkinlikleri çocukların interaktif olmalarını sağlamasının yansıra başka çocuklarla da birlikte oynamanın, bir şeyler paylaşmanın oluşumu demektir. Animasyon gösterileri kurumsal anlamda tiyatral bir gösteri ile de beraber sunulabilir. Böylece bu sunum çocuk için hem eğlendirici hem de bilgilendirici bir hale dönüşür.

Animasyon etkinlikleri, çocukları eğlendirir, onların bilinçaltlarının zenginleşmesini sağlar. Bu tür etkinlikler çocukta farklı bilgilerin oluşumu demektir. Aldığı sanatsal anlamda katkılar da hem güldüren hem düşündüren yanları ile dopdoludur. Animasyon etkinliklerinde çocuğa eğlence katmak, ona gelişmesi için kazanımlar sağlamak tek amaçtır. Animasyon etkinlikleri içinde olan bir çocuk eğer çekingen ve içe kapanık bir karakterde ise çok daha cesaretli bir yapıya dönüşebilir. Konuşması düzelir,girişimci olur, becerilerini artık kullanmayı öğrenir. Aslında çocuk bu etkinlikleri yaparak yaşar ve eğlenerek de deneyim kazanır. İşte bu yüzden animasyon ve tiyatral etkinlikler en etkili eğitsel açıdan yöntemlerden biridir.

Okul öncesi bir çocukta animasyonun tercih edilmesi çocuğun her şeyden önce eğlenmesinin sağlanmasına katkıdır. Eğlenmenin yanında aktiflik kazanması da, ilgisinin ve isteklerinin belirlenmesinde, dikkatinin odaklanmasında kalıcılık sağlar. Ve artık güvenme,uyum içinde olma, arkadaşları ile birlikte hareket etmeyi öğrenme, bulunduğu ortama güvenme gibi katkıları olacaktır. Animasyon ve tiyatral her etkinlik kuşkusuz bir takım çalışmasıdır. Bu da demektir ki; takım içerisinde uyumun, duyarlılığın olması gerekliliğidir. Böylelikle bu hissiyatı alan çocuk sadece kendine güvenmeyi değil, başkalarına da güvenmeyi kazanır.

Animasyon ve tiyatral etkinlikler sayesinde çocuk artık hoşgörü sahibidir, kurallara uymayı öğrenmiştir ve bunu uygulama yolunu seçmiştir. Artık alışkanlıklar zinciri meydana gelmeye başlamıştır. Bütün bunların hepsi temelinde bu etkinlikler vardır. Bir animasyon gösterisi ile karşı karşıya olan çocuk; ritmik hareketlerle kendine bir gelişim kazandırır ya da bir tiyatral etkinlikle de taklit becerisi gelişim kaydeder.

Tiyatro kuşkusuz görsel sanatların en başında gelir. Meydana gelen grupta bir anlatım amacı vardır. Başrolde tiyatro sanatçıları vardır. Ve her biri profesyonel insanlar olduklarından sergilenen her neyse çocuğa bunun geçişi de aynı profesyonellikte olacaktır. Bir animasyonda ya da tiyatral etkinlikte mimikler en önemli detaylardır.

 

MC (Sunucu)

Yetişkin Animasyon & Oyuncu Ekipleri

Büyük Resmi Görmek

Winning Team

Flash Mob Etkinlikleri  

    • Orada Ne Oluyor? (Tiyatral Performans)
    • Romanların Baskını! (Tiyatral Performans)

Yaşam Sihirbazı – Tiyatral İllüzyon Gösterisi       

Sihirbaz denilen kişi, kullandığı simgeler ya da yaptığı gösteriler ile bizi çevreleyerek özgürlüğümüzü elimizden alan doğa sınırlarını yok ederek rahatça yaşanılan yepyeni bir alan yaratır ve bunun mümkün olabileceğini gösterir, belki de ümit verir.

Tek perde olarak sergileyeceği “AŞKIM SİHRİMDİR” adlı eğlenceli tiyatral gösterisiyle heyecan, gizem ve aşk dolu bir dünyanın kapısını aralayacak…

Özdeki Güç –  Kar Tiyatral İnteraktif Konferans

KAR KONFERANSI ‘ÖZDEKİ GÜÇ’

”Başka türlü bir şey” diyenler, uykudan uyanmak isteyenler, gerçekliği sorgulayanlar, yeni bir ”Ben’in peşine düşenler, kurumsal hayatta ya da okulda hep aynı kısır döngü içinde olanlar, Kar Konferans’ında!

Dünyanın en ünlü ses eğitmeni LAL HANIM, size evimize kapandığımız bu günlerde insanın nefes almasının önemini hatırlatmaya geliyor. Nasıl nefes alırız? Nefes egzersizlerini evde yapabilir miyiz? gibi sorulara cevap arayacağız ve nefes egzersizleri yapacağız. Peki nasıl ses çıkartırız? Ses çıkartmanın önemi sadece fiziksel olarak bir frekans mıdır yoksa kendimizi ifade etmenin en güçlü hali midir? Birlikte ses çıkartıp sesimizi keşfedeceğiz.

 

Bir eleştiri dünyayı değiştirebilir mi diye düşündüren,
Dünya’nın En Hatırı Sayılır Sanat Eleştirmeni TANZİM BEY,

Uğruna savaşını vermezsem ölürüm dediğiniz olay veya durumu resmetmenizi isteyerek, kendinize bir adım daha yaklaşmanızı sağlayacaktır. Kim, ne için yaşadığınızı kendinize itiraf etmeye hazır mısınız?

 

Bir masal kahramanı olup olmadığımızı soran, hocaların hocası ATIFET HANIM,
herkesin ve her şeyin birbiriyle bağlı ve seçimlerimizin tercih meselesi olduğunu anlatan ‘Özdeki
Güç’ temalı sunumunda sizlerle tanışmak için sabırsızlanıyor.

Çocukları, çocukluğumuzu başköşeye oturtuyor. Çocukken bize anlatılan, öncesinde hiç sorgulamadığımız masalların tüm hayatımızı nasıl yönettiğini gösteriyor.