Relaxing Etkinlikler

Relaxing etkinlikler adı altında medikal anlamda masaj özellikle baş ve omuz kısımları ve el peelingi başta gelir. Masajlar genel olarak sinir sistemini rahatlatır, kas ve kemikleri çok daha iyi çalıştırır. Masajda birçok yöntem vardır ki bunların başında spor masajı ya da manuel terapiler gelir. Medikal anlamda her masaj esnekliği arttırıcı ve rahatlatıcı özelliktedir. Bu etkinliklerin en önemli özelliği ve olması gereken şartı eğitim sertifikalı kişilerce uygulanmasıdır.

Relaxing etkinlikler sayesinde birey çok daha güçlü ve esnek olduğunu hisseder, vücudunu tanır ve kendi fizyolojisini bilerek ilerler. Masajda temel teknikler yansıra el pozisyonları da olmazsa olmazdır. Medikal masajlarda tüm vücut seansı dikkate alınır. Vücut kuvvetliliği, dayanıklılığı gösterir. Baş ve omuzlarda yaşanan ağrılar; bu bölgelerin dengelenmesi sebebi ile gündemdedir. Masaj demek insanın gevşemesini sağlamak demektir.

Relaxing etkinlikler; masajda terapi adı altında özellikle omurgayı dengelemek için sinir sistemi üzerinde çalışılır. Vücut masajla birlikte nefes kazanır, kuvvet ve dayanıklılık hali kalıcı hale gelir. Bu etkinlikler sayesinde nefes bilgisi kazanılır ve nefes kullanma öğrenilir. Bu da bireyin relax olmasında en önemli detaydır. Relaxing etkinlikler içerisinde olan masaj sakinleştirme ve rahatlatma amacı taşır.

Masaj teknikleri sayesinde toksinlerden uzaklaşma sağlanır. Baş ve Omuz masajı aslında geleneksel bir uygulamadır. Baş ağrıları, uykusuzluk, gerginlik, boyun ağrıları ya da tutulmalara karşı masaj etkilidir. Bu masajlar uygulamalıdır ve kuşkusuz doktor kontrolünde olmalıdır. Baş masajı uykusuzluk durumlarında, ağrı ve tutulmalarda tavsiye edilen durumdur. Ve günümüz kronik hastalıklarından biri olan migren için de rahatlatıcı yağlar eşliğinde baş masajı bu etkinlikler içerisinde yer alır. Omuz masajı da son derece hassas bir bölgedir. Mutlaka uygulayanın sertifikalı bir uzman olması gereklidir.

Omuz tutulmalarının oluşumunun sebebine gelince, duruş bozuklukları sayılabilir. Omurganın rahatlaması, kasların gevşemesi için omuz masajı da relaxing etkinlikler arasında yer almaktadır. El peelingine gelince; özellikle dış faktörlerden çok fazla etkilenen ellerin deyim yerindeyse şımartılma zamanı hemen her zaman yaşanabilir. Sık sık el yıkamakla, temizlik ürünleri ile temasla eller zarar görür, kurur hatta hatta sertleşir. İşte bu nokta ellerin peeling zamanı gelmiş demektir. Düzenli peeling ve masaj ile ellerin çok daha yumuşak olması sağlanır. El peelingi relaxing etkinlikler arasında yer alan; özellikle ölü derilerin atılmasını sağlayan bir bakım türüdür.

Kurumsal anlamda uzman kontrolünde yaptırılan relaxing etkinlikler içerisinde olmak bu şımartılmayı haketmek her bireyin hakkıdır.

Baş Ve Omuz Masajı

El Peeling & Masaj