Kurumsal Atölye Fikirleri

Şirket çalışanlarının motivasyonlarını arttırmak için kurumsal atölye fikirleri ideal bir seçim olarak karşınıza çıkar. Burada yapılan paylaşımlar ortak hareket etme duygusu şirketinize güç olarak geri döner. Çalışanlar eğlenceli bir an geçirdikleri gibi kaynaşma ve birbirlerini tanıma gibi etkenler ile de kendilerini ileri seviyeye taşıyabilirler. Bu atölyelerde çalışanlarınız kendi hayal güçlerine bağlı olarak ortaya sanatsal çalışmalar çıkarabilirler. Bundan dolayı bu konuda düzenli bir hizmet alabilir ve buna bağlı olarak da çalışanlarınızın motivasyonlarını maksimum seviyeye taşıyabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta doğru atölye fikrinin oluşturulmasıdır.

Yararları Nelerdir

Kurumsal atölye fikirleri en iyi şekilde çalışanlara sunulursa performans artışlarının olmasına yardımcı olacaktır. Çalışan daha mutlu hissedecek ve önemsenme duygusu ağır basacaktır.

 • Bu tarz çalışmalar birlikte iş yapma ve sonuçlandırma duygularının gelişmesine yardımcı olur.
 • Performans artışı sağlar.
 • Kurumsallık açısından avantaj oluşturur.
 • Çalışanların motivasyon kaynağını yükseltir.
 • Şirketinize olan bağlılığın artmasına neden olur.
 • Verimliliğin artmasına katkı sağlar.
 • İş yorgunluğunu atılmasına destek sunar.

Bundan dolayı belirli periyotlarda sunulan bu hizmet içeriğinden yararlanabilir ve pozitif sonuçlar elde edebilirsiniz. Yapılan her çalışma size özel olarak verilir. İlgili konsept konusunda da siz belirleyici olabilir veya çalışanlarınızın görüşlerine yer vererek de seçimler yapabilirsiniz. İlgili atölyelerde size gerekli olan tüm malzemeler sağlanır. Burada nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda da bilgiler verilir. Bu sayede çalışanlar kendi yeteneklerine uygun bir şekilde ortaya bir sonuç çıkarır.

Yenilenmeye Yardımcı olur

Kurumsal atölye fikirleri personelin yenilenmesine yardımcı olur. Bu atölye fikirleri içerisinde geniş bir hizmet seçeneği bulunur. Bunlar içerisinde farkındalık ve sağlık atölyeleri de bulunur. Burada kişinin hayatı içerisinde neler yapması ve sağlığını nasıl koruması gerektiği gibi bilgilere yer verilir. Geri dönüşümden yapılabilecek sanatsal çalışmalar da ilgili kişilerin yenilenmesine katkı sağlıyor. Rahatlamaya yardımcı olan bu atölyede yeni çalışmalara katkı sağlayabilirsiniz. Görsel olarak da pozitif sonuçlar elde edilebilir. Geleneksel sanat atölyelerinde ise ebru sanatından diğer işlemlere kadar birçok detayı uygulayabilirsiniz.

GÖNÜLLERİ KODLAYIN!

‘‘Şirketler motivasyonu artırmak, çalışanlarını ödüllendirmek için yaratıcı ve etkili yöntemler peşinde. Bu tarz yöntemler adeta şirketinizde ‘performans değerlendirme sistemi’ kurmuşsunuz gibi çalışanlarınızın verimliliklerini ve sadakatlerini artırabilir.”

Kurumsal atölye fikirleri; temel anlamda uyum, iş birliği, takım çalışması, güven ve motivasyon odaklı olsa da bütün bu amaçlara ulaşmak için çalışanın kendi yaratıcı gücünü kullandığı, üretim sürecine dahil olduğu etkinliklerdir. Katılımcı yaratının fiziksel formunu görmenin hazzını yaşar. Takım olarak kazanılan bir oyunun yarattığı haz ile bireysel ya da takım olarak üretilen bir ürünün fiziksel formuna kavuşmasını görmenin hazzı -değer farkı olmaksızın- şüphesiz ki birbirinden farklıdır.

Kurumsal Atölye Nedir?

Bir ya da birden fazla alanda atölyeler kurularak personellerin birbiri ile eğlenceli vakit geçirmesini, birbirini tanımasını ve etkileşimini arttırmasını sağlayan bir kurumsal motivasyon yöntemidir. 

Kurumsal Atölyelerin Avantajları Nelerdir?

 • Çalışanların birlikte iş yapmasını kolaylaştırır.
 • Çalışanlar ve departmanların performansını güçlendirir.
 • Çalışanların motivasyonunu yüksek tutar.
 • Çalışanların kuruma olan bağlılıklarını güçlendirir.
 • İş verimliliğini yükseltir.
 • Ekip ruhunu güçlendirir.
 • İş yorgunluğunun indirgenmesine yardım eder.

Kurumsal Atölye Çalışması Neden Gereklidir?

İşletmede çalışan her bir personelin şirket bağlılığını güçlendirerek diğer personellerle olan ilişkisini ve etkileşimini güçlü tutması nedeniyle, her bir personelin daha fazla performans sergilemesine yardımcı olur. Böylece kurumun faaliyet gösterdiği sektörde çok daha başarılı olmasını sağlar. Bu ve buna benzer nedenlerden dolayı kurumsal atölye çalışmalarının yapılması gereklidir.