Aperatif Atölyeler

 

Aperatif atölyelerin çalışma prensibi şirket çalışanlarına yönelik atölyeler olmasıdır. Kurumsal atölyeler kapsamına giren Aperatif Atölye çalışmaları şirket çalışanlarının motivasyonlarını arttırmak üzerine kuruludur. Kurumsal atölyeler arasında oldukça tercih edilen atölyeler arasında yer alır. Şirket çalışanları için motivasyon her şeyden önde gelmektedir. Ofis ortamında sürekli stres altında çalışan ve kimi zaman ellerindeki işleri yetiştirmek için kısıtlı zamana sahip olan ofis çalışanları kendilerini baskı altında hissedebilirler. Ortaya çıkan bu stres ise zamanla çalışma performanslarını ve motivasyonlarını kötü şekilde etkileyebilir. Bu durumun iyileştirilmesi ise hiç de zor değildir.

 

Aperatif atölye katılımcıları atölye süreci boyunca öğrendikleri yeni bilgi ve birikim sonucunda ortaya bir yaratı koymakta ve kendi elleriyle bir şey ortaya koymaktadır. Elde edilen bu sonuç katılımcıya tatmin edici bir duygu kazandırmaktadır. Bu duygu ise motivasyon kazandırmanın en temel kaynağını oluşturur.

 

Kurumsal bir şirket için elbette ki takım çalışmasının önemi oldukça büyüktür ve aperatif atölyeler katılımcılara takım çalışmasının önemini hem hatırlatmak da hem de çalışanları bunu büyük bir istekle yapmaya hazır hale getirmektedir. Atölye çalışmaları şirket çalışanlarına sadece bireysel olarak haz vermekten ziyade takım olarak çalışma imkânı da sunmaktadır. Takım olarak çalışmak şirket çalışanları arasında dayanışma ve işbirliği yapma imkânı sunar. Katılımcılar el birliğiyle ortaya bir ürün koyarlar ve birlikte ortaya bir ürün koymanın tatmin duygusunu ise yine birlikte paylaşırlar. Bu duygu şirket çalışanları arasındaki bağı kuvvetlendirir ve takım çalışmalarında daha başarılı olmaları için onları büyük ölçüde motive eder.

 

Aperatif atölyeler arasında birçok farklı atölye yer alır. Bunlara örnek vermek gerekirse Reçel Yapımı Atölyesi, Detoks Suyu Atölyesi, Çikolata Yapımı Atölyesi, Cupcake Süsleme Atölyesi, Kokteyl Atölyesi, Pasta Yapımı Atölyesi bunlardan sadece bir kaçıdır. Bu atölyelerin bazıları bireysel olarak motivasyon arttırmayı hedef almakta bazıları ise tamamen takım çalışması motivasyonunu artırmayı hedef almaktadır. Kurumsal Atölyeler bireysel ya da takım çalışması olarak birbirinden ayrılsa da bütün atölye çalışmalarının tek bir ortak amacı vardır. Bu atölyelerdeki ortak amaç ise şirket çalışanlarının bir şekilde motivasyonunu arttırmaya ve performanslarında iyileşme sağlamaya yönelik olmasıdır.

Reçel Yapımı

Detox Suyu Atölyesi

Cupcake Süsleme Atölyesi

Kokteyl Atölyesi & Bartender Show

Çikolata Yapımı Atölyesi

Magnolia Atölyesi

Pasta Atölyesi