Geri Dönüşümlü Yaratıcı Atölyeler

Çocukların ve yetişkinlerin boş vakitlerini geçirmek için geri dönüşümlü yaratıcı atölyelere giderek vakitlerini burada geçirebilirler. Kullanılmayan pet şişeler, düğmeler, kâğıt parçaları ve birçok malzeme yeniden tasarlanarak dekor eşyasına ve faydalı eşyalara dönüştürülür. Hem el becerisinin gelişmesi hem de keyifli vakit geçirmek için yaşadığınız şehirde bulunan avmlerdeki atölyelere gidebilirsiniz. Çocuklarınızın küçüklükten eğitilmesi açısından oldukça faydalı yöntemlerden biridir. Hem zekâ gelişimi hem de pratik olması için çocuklarınızla beraber sizlerde düzenlenen etkinliklere katılabilirsiniz.

Ebeveynsiz yaşayan çocukların burada sosyalleşmesi için de etkinlikler düzenlenir. Genelde çocuklar üzerine yapılan aktivitelerden yetişkin kadınlar için de düzenlenen etkinlikler mevcuttur. Kafanızdan tasarladığınız birçok şeyi geri dönüşüm atölyelerinde meydana getirebilirsiniz. Atölyelerin amaçlarının arasında en önemli olanlardan biri de yeni bilgiler öğrenip, paylaşmayı öğrenmektir. Bu şekilde çocuklarınız küçük yaştan itibaren paylaşmayı, yardımlaşmayı, sorumluluk sahibi olmayı öğrenecektir. Yapılan etkinlikler sayesinde birbirleri arasındaki iletişim bağları da kuvvetlenecektir.

Son zamanın çocukları kendilerini video izlemeye ve oyun oynamaya bağladıkları için bu atölyeler sayesinde televizyon ve telefon başında daha az vakit geçireceklerdir. Uzman ekipler ile verilen bir çok ders ve etkinlik sonucunda hem çocuklarınıza hem de kendinize faydası oldukça fazla olacaktır. Geri dönüşüm malzemelerinden meydana getirecekleri yeni materyaller sayesinde eğlenerek öğrenebilirler. Saymakla bitmeyecek olan geri dönüşüm atölyelerinin faydalarını arasında doğayı korumak, sevmek ve saygı göstermek de amaçlanır.

Zamanla çocuklar yetişkin bireyler gibi doğanın önemini anlayacaklardır. Yetişkin kadınların çoğu zaman geçirecek aktiviteler bulamayabiliyor. Bu atölyeler sayesinde daha yaratıcı fikirler ortaya koyarak hem hoş vakit geçirip hem de kendilerini geliştirebiliyorlar. Özel gün ve bayramlarda bu atölyelerde buluşarak günün anlam ve önemini anımsatan animasyonlar ya da videolar düzenlenerek çocukların da bilgi sahibi olunması sağlanıyor.

Geri dönüşüme gidebilecek malzemelerden yapılan materyaller yeniden değerlendiriliyor. Bu sayede israftan da kaçınılmış oluyor. İstediğiniz günlerde bu atölyelere giderek seçtiğiniz boyalar ve materyaller ile kendi evinize dekor eşyaları da yapabilirsiniz. Sıkılmadan vakit geçirmek ve telefonlardan uzak durmak istiyorsanız sizler için güzel aktivitelerden olacaktır.

 

Minyatür Rangoli

Aynalı Tasarım

Tabloya Dönüşen Rulolar

Düğmelerin Dokunuşu